Nie tylko tradycyjna stolarka drewniana, ale również okna aluminiowe mogą przybliżyć nasze wnętrza do natury i nadać im ciepłego, leśnego uroku. Aby tak się stało, wystarczy wybrać jedną z wielu dostępnych struktur drewnopodobnych, a następnie cieszyć się ich naturalnym pięknem. Liderem wśród tej palety kolorystycznej jest złoty dąb.
Osoby decydujące się na zakup okien aluminiowych w strukturze drewnopodobnej mają do wyboru aż 20 kolorów w różnych strukturach imitujących prawdziwe drewno. Od bardzo jasnych po te w odcieniu gorzkiej czekolady. Prym wiodą mahoń, orzech, kosodrzewina, dąb bagienny i oczywiście złoty dąb wybierany przez 70% Polaków. Jaki jest powód tego wyboru?
Po pierwsze, złoty dąb jest bardzo ciepłym kolorem, dzięki czemu pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Pasuje również do większości wnętrz starszych aranżowanych w starym stylu, z meblami nie wykonanymi z płyty OSB, ale z kawałków prawdziwego drewna. Na zewnątrz dobrze komponuje się z dachami w kolorze cegły lub ozdobnym klinkierem. Jedynie brązowy kolor widoczny jest z daleka, wzór i strukturę słojów można docenić dopiero z bliska. Wygląd okien zmienia się w zależności od ciepłego lub zimnego światła, pogody o porze dnia. Kolor ścian i materiał, z którego zostały wykończone, wpływa również na ostateczny wygląd okien od strony zewnętrznej. Niektórzy radzą, kieruj się „złotą zasadą”: jeśli nie wiesz, co wybrać, wybierz złoty dąb. W przypadku nowoczesnych domów w stylu skandynawskim, czasami lepszym wyborem jest jasny dąb, sosna górska lub kolor o nazwie Shogun. Są znacznie jaśniejsze i nie wyglądają tak ciepło jak złoty dąb, ale lepiej pasują do wszystkich odcieni szarości występujących w tym stylu.
Złoty dąb to niezwykle uniwersalny kolor, bardzo dobrze imitujący naturalne drewno. Będzie pasować zarówno do wnętrz nowoczesnych i industrialnych, jak i tradycyjnych, o rustykalnym czy wiejskim charakterze.
To dzięki swojej wszechstronności i drewnianej fakturze kolor złotego dębu jest tak często wybieraną okładziną drewnopodobną. Ciepły odcień brązowej i mlecznej czekolady podkreśla ponadczasowy wzór dębu o wyraźnej, trójwymiarowej strukturze.
Aluminiowe okna w kolorze złotego dębu bardzo dobrze komponują się z drewnianymi meblami, zwłaszcza tymi ciemniejszymi. Sprawdzą się również z drewnianą podłogą lub drewnianymi dodatkami do mebli skórzanych lub tapicerowanych, takimi jak sofy i fotele.
Wybierając okna w kolorze złoty dąb warto również postarać się o drzwi wejściowe w tym kolorze. Taki zestaw z pewnością doda budynkowi stylu i klasy.
Wybierając licówkę drewnopodobną stawiamy na estetykę drewna przy zachowaniu wszystkich zalet okien z aluminium. Dzięki temu parametry termoizolacyjności, przepuszczalność światła, odporność na wiatr i wodę oraz tłumienie hałasu są na najwyższym poziomie, nie tracąc przy tym stylu i klasy.
Nie tylko struktura decyduje o drewnianym wyglądzie okien aluminiowych. Dzięki zastosowaniu technologii HFL, która pozwala na łączenie profili ramy i skrzydła pod kątem prostym, konstrukcja okna również imituje znaną i tradycyjną stolarkę.
Takie rozwiązania typowe dla okien drewnianych można znaleźć np. w serii okien Alufasada.eu. Okna tej marki to idealna alternatywa dla zdecydowanie droższych produktów typowo drewnianych.
Paleta kolorów drewnopodobnych jest bardzo bogata. Jeśli złoty dąb nie pasuje do wyobrażeń architekta i dekoratora domu, to może lepszym wyborem będą winchester, dąb tokarz lub orzech?A to tylko niektóre z dostępnych opcji!
Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu, gdzie wykwalifikowani doradcy będą mogli udzielić porad w doborze odpowiedniej kolorystyki.
Zobacz też inne modne kolory drewnopodobne:
Czasami warto rozważyć kilka różnych opcji i sprawdzać efekty. Jeśli chodzi o Twój własny dom, to możesz poprosić o próbki kolorów i zabrać ją ze sobą w podróż, aby porównać z kolorem Twojej elewacji i wnętrza. Pamiętaj też, że nasze okna nie muszą być identyczne z obu stron. Bez problemu można zamówić okna barwione tylko z jednej strony, np. białe od wewnątrz, złoty dąb na zewnątrz lub odwrotnie. Możesz nawet zamówić okna dwukolorowe, z różnymi wybranymi odcieniami po wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Opcje te zazwyczaj nieznacznie podnoszą cenę.