Czy tutaj jest przeciąg? Kiedy wymieniać okna w mieszkaniu?

Zastanawiasz się, czy nadszedł czas, aby wymienić okna, czy zachować te, które masz?
To częste pytanie wielu właścicieli domów ze starszymi oknami.
Skąd wiesz, kiedy wymienić okna?
To jest tematem tego artykułu, ujawniamy tu największe oznaki, że potrzebujesz nowych okien.

Czy Twoje rachunki za energię są wysokie?

Przeciągi przepuszczają powietrze z zewnątrz i zmniejszają efektywność energetyczną w Twoim domu. Rezultatem jest wzrost rachunku za prąd o 10% do 25%.

Możesz wykonać „test świecy”, aby określić, czy powietrze jest wpuszczane przez okna. Zapal świeczkę i przesuń ją w rogi okna. Możesz stwierdzić, czy powietrze wpada przez okno, jeśli płomień migocze. Możesz również zobaczyć poruszający się dym.

Często spotyka się to w przypadku starszych lub jednoszybowych okien. Wymień te okna na okna dwuszybowe i energooszczędne z izolacją termiczną, które możesz obejrzeć tutaj. Okna firmy Alufasada są popularnym wyborem, ponieważ wszystkie mają wbudowaną izolację, aby naprawdę obniżyć rachunki.

Czy Twój system okien przecieka?

Łatwo stwierdzić, czy Twoje okna przeciekają. Powinieneś zobaczyć wodę w pobliżu twojego okna. Może to być tylko kilka kropel lub spora kałuża.

Woda to zły znak. Może się wydawać, że można z tym żyć, ale ta woda zamieni się w pleśń. Jest to również oznaka nieefektywnego okna prowadzącego do wzrostu rachunków za energię.

Zauważysz też powietrze z zewnątrz, gdy staniesz obok nieszczelnego okna. Wyobraź sobie, o ile ciężej musi pracować Twój grzejnik i klimatyzator, aby skompensować napływające powietrze. To nie jest dobre dla twojego rachunku ani komfortu twojego domu.

Wymień swoje okna na wydajne okna z podwójnymi szybami i śpij dobrze w nocy dzięki szczelnym oknom.

Czy Twój dom wygląda na przestarzały?

Projekt twoich okien jest ważnym czynnikiem, który ma znaczenie dla jakości twoich okien. To dominująca cecha, która rzuca się w oczy, gdy patrzysz na swój dom.

Co Twoje okna mówią o Twoim domu? Czy są stare i zmęczone? Czy projekt przenosi Cię w inną epokę, czy styl jest aktualny?

Wymieniając okna, masz szansę na odświeżenie swojego domu. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednie okno do swoich potrzeb.

Możesz wybrać większe okna, które wpuszczają więcej światła i większy przepływ powietrza. Możesz również współpracować z wykonawcą okien, aby stworzyć ulepszenia projektowe, aby podnieść ogólny wygląd domu.

Czy Twoje okna wpuszczają zbyt dużo hałasu z zewnątrz?

Czy słyszysz psy szczekające głośniej niż powinieneś? Być może słyszysz samochody na długo, zanim przejadą obok Twojego domu? Są to znaki ostrzegawcze, które mogą sprawić, że Twoje okna będą lepsze.

Wiele okien, zarówno jednoszybowych, jak i dwuszybowych, umożliwia przenikanie wibracji dźwiękowych do domu.

Ciche dźwięki są w porządku. Ale nie musisz znosić głośnego hałasu. Wiele z najbardziej energooszczędnych okien zatrzymuje wibracje dźwiękowe, zapewniając ciszę i wygodę w domu.

Kiedy wymienić swoje okna: Podsumowanie

Decydując się na wymianę okien, pamiętaj, że okna to ważna cecha Twojego domu. Co więcej, działają one tak, aby wpuszczać światło i powietrze do domu, jednocześnie nie dopuszczając do przenikania dźwięków z zewnątrz. Odpowiednie okna pozwalają utrzymać niskie rachunki za energię i zwiększają atrakcyjność Twojego domu.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapoznaj się z fachowymi poradami i pomocniczymi artykułami na naszym blogu.

Cart 0 items0