Drzwi zewnętrzne pasywne do domu i mieszkania – alternatywa na lata

Wybór pasywnych drzwi zewnętrznych to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć w czasie budowy czy renowacji domu lub mieszkania. Nierzadko nie zdajemy sobie sprawy z powagi sytuacji. A przecież klasa drzwi zewnętrznych decyduje o wielu kwestiach, jak bezpieczeństwo, zatrzymanie ciepła, prywatność czy estetyka.

Co musisz wiedzieć zanim przystąpisz do poszukiwania drzwi zewnętrznych?

Wszystko jedno, czy mieszkasz w bloku, czy w domu jednorodzinnym, do zakupu drzwi warto podejść uzbrojonym w odpowiednią wiedzę. Krótko mówiąc, na samym początku musimy zadać sobie pytanie nie tyle o to, jakich drzwi poszukujemy, ale właściwie, po co to robimy. Pewno ktoś powie, odpowiedź nasuwa się sama: drzwi zewnętrzne to bezwarunkowo konieczny element każdego domu i mieszkania. Od dawien dawna w tej materii nic się nie zmieniło. Po co więc zaprzątać sobie tym głowę? W sumie to racja, ale czy do końca

Drzwi zewnętrzne muszą gwarantować poczucie bezpieczeństwa  

To oklepany zwrot, ale jeśli sobie to uzmysłowimy, być może spróbujemy zastanowić się, co w gruncie rzeczy to bezpieczeństwo w macierzystych czterech ścianach dla nas oznacza – a tym samym, na jakiego typu prewencję chcielibyśmy w sposób znamienny postawić. Być może priorytetem dla nas jest zabezpieczenie przed włamaniem? Wtedy wskazane byłoby myślenie o drzwiach zewnętrznych antywłamaniowych? A może pierwszoplanowym aspektem jest dla nas okalanie się naturalnymi materiałami. Naówczas monitorowanie możemy zacząć od drzwi drewnianych. Pewno jeszcze dla osób z innej parafii priorytetem będzie bezpieczeństwo przeciwpożarowe lub zabezpieczenie przed hałasem zewnętrznym z ulicy. W takim przypadku podczas przeglądania szerokiego asortymentu warto zwrócić uwagę na drzwi zewnętrzne aluminiowe, które w ostatnim czasie zdobywają rynek i górują zdecydowanie rozwiązaniami technicznymi nad tradycyjnym asortymentem w tej materii.

Stolarka drzwiowa, jako ważny aspekt pasywnego domu i mieszkania

Reformistyczne budownictwo kładzie narastający nacisk na niskoemisyjność domów i mieszkań. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom są tańsze w utrzymaniu i w wyższym stopniu przyjazne środowisku. Od zawsze wiemy, że nieszczelne otwory okienne i drzwiowe to miejsca, przez które może ulatniać się duża ilość ciepła. Dlatego producenci stolarki okiennej i drzwiowej prześcigają się w pomysłach, wprowadzając Innowacyjne rozwiązania i starają się udoskonalać swoje produkty w taki sposób, by zminimalizować straty ciepła. Dlatego i my w dobie kryzysu energetycznego musimy zastanowić się, jak za rok czy dwa będą wyglądały nasze rachunki za ogrzewanie. To, jakie dziś wybierzemy drzwi zewnętrze, będzie miało w najbliższej przyszłości przełożenie na nasze portfele.

Estetyka drzwi wejściowych wpływa na wygląd domu

Niedużo rzeczy z tak z ujemnym skutkiem może spartolić wygląd fasady budynku jak źle dobrane drzwi. Na szczęście ta dewiza działa w podobny sposób w drugą stronę. Mistrzowsko dobrane drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego czy apartament owca mogą bardzo fartownie wpłynąć na jego wygląd. Na przekór pozorom, inwestując w drzwi zewnętrzne do naszego mieszkania w bloku, warto również kierować się ich estetyką. Po pierwsze, dlatego, że oglądamy je za każdym razem wychodząc na zewnątrz z przed przedpokoju. Po drugie, są one pierwszym elementem naszego mieszkania, z jakim mają styczność nasi goście i znajomi. Po trzecie, warto by harmonizowały z pozostałymi drzwiami na korytarzu w bloku i korelowały z drzwiami naszych sąsiadów.

Szeroki wybór różnych modeli drzwi do domu i mieszkania

Reasumując, do zakupu drzwi zewnętrznych elewacyjnych należy dobrze się przygotować. Przygotowania warto zacząć szukając odpowiedzi na pytanie, czego oczekujemy i na czym najbardziej nam zależy. Znając odpowiedzi dopiero wtedy przystępujemy do poszukiwań naszych wymarzonych drzwi. Dobrą opcją jest korzystanie z szerokiego asortymentu, jaki prezentuje sklep branżowy. Możemy również skorzystać z oferty Alufasady, która w oparciu o nasz autorski projekt przygotuje ofertę z montażem. Zapewni nam nie tylko duży wybór, ale również atrakcyjną cenę. Dzięki specjalistom z branży zyskamy również szeroki ogląd na to, jakimi drzwiami dysponuje kooperująca firma Aluprof. Z pośród marek znajdujących się w czołowej ofercie możemy wybrać sprawdzone rozwiązania renomowanych firm jak: Gerda, Porta, CAL, ERKADO, Martdom, KR Center.

Cart 0 items0