Jak wybrać odpowiednią aluminiową altanę tarasową 

Dlaczego polecamy aluminiowe altany tarasowe

Czy jesteś przytłoczony wieloma propozycjami, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej altany do swojego domu? Jedną z pierwszych rzeczy, o których musisz zdecydować, jest materiał, z którego wykonana jest altana. Aluminiowe altany mają wiele zalet w porównaniu z altanami drewnianymi lub stalowymi. Chociaż drewniane i stalowe altany z pewnością mają swoje zalety, proponujemy rozważenie aluminiowej altany na podwórko lub taras, a oto dlaczego.

Trwała konstrukcja

Aluminiowe altany są bardziej wszechstronne i trwałe niż drewniane altany. W przeciwieństwie do drewna, aluminium nie gnije, nie pęka, nie rozsycha się ani nie odpryskuje. A dzięki aluminiowej altanie nigdy nie będziesz musiał martwić się o szkody spowodowane przez wodę, osiadanie lub termity. Aluminiowe altany tarasowe firmy Alufasada zapewniają wszechstronny cień przez wiele lat.

Łatwa instalacja

Altany aluminiowe są lekkie. Są znacznie lżejsze niż drewniane lub stalowe altany, ale są równie wytrzymałe. Aluminiowe altany są również niezwykle łatwe w montażu. Aluminiowy zestaw altany firmy Alufasady pozwala zbudować ją w ciągu jednego dnia, a kiedy jest gotowy, nie trzeba szlifować, malować ani bejcować.

Niskie koszty utrzymania

Na tym nie kończą się zalety aluminiowych altanek tarasowych. Aluminiowe altany, podobnie jak altanka grillowa są malowane proszkowo, dzięki czemu nie rdzewieją i są odporne na korozję. Natomiast drewniane altany wymagają dużo konserwacji. Prawie co roku trzeba je odmalowywać lub odnawiać.

Twoja aluminiowa altana jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu, dzięki czemu możesz cieszyć się wszystkimi zaletami altany bez żadnych prac. A co najlepsze, aluminium wygląda jak nowe przez lata, bez konieczności ponownego bejcowania lub malowania.

Ekonomiczna

Aluminiowe altany tarasowe świetnie wyglądają na miejskich podwórkach i nadadzą Twojemu przestrzeni nowoczesny charakter. Są zdecydowanie opłacalną opcją. Niezależnie od wielkości i stylu, altany aluminiowe są tańsze niż altany drewniane.

Aluminiowe altany wykonane z najwyższej jakości materiałów mogą nawet konkurować z altanami stalowymi pod względem wytrzymałości i trwałości. Alufasada posiada altany zarówno aluminiowe, jak i stalowe, a jeśli chcesz mieć wyjątkowo trwałą i wyrafinowaną altanę, polecamy altanę stalową premium. Jednak zarówno standardowe altany, jak i najwyższej jakości altany firmy Alufasada to wysokiej jakości aluminiowe altany, które pokochasz.

Wolnostojąca altana ścienna

wolnostojąca altana aluminiowe

Aluminiowe altany firmy Alufasada są dostępne zarówno w formacie ściennym, jak i wolnostojącym, z których każda ma swoje unikalne zalety.

Zalety altanki ściennej 

Altany ścienne są idealne na tylny taras i powiększą przestrzeń życiową na zewnątrz. Naścienne aluminiowe altany tarasowe są otwarte z trzech stron, a czwarta strona jest przymocowana do zewnętrznej ściany Twojego domu. Mają dachy ze stali ocynkowanej lub poliwęglanu, które zapewniają najwyższą ochronę przed promieniami UV, deszczem, a nawet śniegiem.

Możesz zainstalować altanę grillową z miejscem do gotowania i grillowania, stworzyć wygodną część wypoczynkową lub stworzyć jadalnię na świeżym powietrzu. Altany ścienne dają jeszcze więcej możliwości, ponieważ znajdują się w pobliżu gniazdka elektrycznego. Łatwo jest zainstalować dodatkowe oświetlenie lub wyświetlić film z boku domu.

Korzyści z wolnostojącej altany

altana aluminiowa

Altany wolnostojące to konstrukcje samonośne. Możesz je zainstalować na swoim tarasie lub w dowolnym miejscu na podwórku. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz stworzyć zaciszny zakątek dalej od domu. Są otwarte ze wszystkich czterech stron, więc będziesz cieszyć się popołudniową bryzą i mieć wyraźny widok pod każdym kątem. Wolnostojące altany doskonale nadają się do większych ogrodów i pomagają maksymalnie wykorzystać przestrzeń na zewnątrz.

Jak będziesz używać swojej altany? 

Aluminiowa altana tarasowa daje nieograniczone możliwości. Altany dają cień przed palącym słońcem i schronienie przed deszczem. Solidne dachy ze stali ocynkowanej są w stanie wytrzymać nawet burze śnieżne. Ta ochrona na każdą pogodę zapewnia niezliczone sposoby korzystania z aluminiowej altany tarasowej.

Wybierając altanę, możesz zawęzić opcje, decydując o tym, jak będziesz korzystać z altany. Wiedza o tym, czy chcesz stworzyć miejsce towarzyskie, czy cichy kącik do czytania, pomoże Ci wybrać odpowiednią altanę do Twojego ogrodu.

Świetne pomysły na altanę podwórkową 

Niektóre z najlepszych rozwiązań altany przydomowej obejmują zaprojektowanie jadalni na świeżym powietrzu, stworzenie ochrony przed słońcem w pobliżu basenu oraz pokrycie patio lub tarasu. Altany są również idealnym schronieniem w ogrodzie dla roślin kochających cień i mogą być spokojną oazą na środku ogrodu.

Możesz nawet przekształcić część patio w idealną kuchnię na świeżym powietrzu za pomocą jednej z naszych altanek do grillowania. Te altany grillowe z twardym dachem są najlepszą osłoną podczas gotowania na świeżym powietrzu, zapewniając Tobie i Twojemu grillowi cień i ochronę przed deszczem. Dzięki dołączonym dwóm półkom te schrony zapewniają dużo miejsca na blacie podczas przygotowywania i grillowania jedzenia.

Wybór właściwej lokalizacji

Gdy już wybierzesz swój ulubiony styl altany i wiesz, jak zamierzasz ją wykorzystać, nadszedł czas, aby wybrać idealne miejsce na podwórku. Aluminiową altanę tarasową można łatwo zintegrować z istniejącym tarasem lub patio. A jeśli szukasz spokojnej oazy, możesz zainstalować altanę w cichym zakątku, aby stworzyć spokojne miejsce na odpoczynek. Dobrze wybrana lokalizacja altany może przyciągać wzrok do rzeczy, które chcesz podkreślić, takich jak piękna ścieżka ogrodowa i blokować widok rzeczy, których nie chcesz pokazywać, takich jak ogrodzenie z tyłu twojej posiadłości.

Gdzie ją umieścić? 

Aby wybrać odpowiednią lokalizację, zastanów się, kiedy będziesz korzystać z altany. Chcesz złapać poranne słońce lub schronić się przed popołudniowym upałem? Jeśli chcesz zmaksymalizować cień, możesz wybrać miejsce na środku podwórka, ale jeśli chcesz uzyskać poranne lub wieczorne słońce, środek podwórka może nie być najlepszym wyborem.

Gdzie są drzewa? 

Jeśli masz duże drzewa na swoim podwórku, zapewniają one już dużo cienia. Aby jak najlepiej wykorzystać altanę, zbuduj ją z dala od drzew i roślin. Możesz dodać cień i schronienie do słonecznego miejsca na podwórku i wykorzystać altanę jako centralny punkt w swoim ogrodzie.

Jaki poziom gruntu?

Nigdy nie ustawiamy mebli ogrodowych na wzgórzu, więc upewnij się, że twoja altana jest na płaskim terenie. Wybierając odpowiednie miejsce na aluminiową altanę tarasową, znajdź równe miejsce na swoim podwórku. Jeśli nie masz dużego, płaskiego terenu, możesz wyrównać teren przed zainstalowaniem altany.

Umieszczenie patio 

Możesz łatwo zainstalować aluminiową altanę tarasową na istniejącym tarasie. Zbuduj swoją altanę bez budowania nowego fundamentu lub kopania stóp i ciesz się wygodą posadowienia w zaledwie kilka kroków od kuchni.

Wybór odpowiedniego rozmiaru aluminiowej altany tarasowej

Zanim zamówisz aluminiową altanę tarasową, zastanów się, jakiego rozmiaru altany potrzebujesz. Jeśli masz małe podwórko, duża altana może wydawać się przytłaczająca. Ale jeśli masz większe podwórko, możesz zainstalować altanę o dowolnym rozmiarze. W przypadku instalacji na tarasie dokładnie zmierz taras, aby wybrać odpowiedni rozmiar altany.

Jeśli już wiesz, jak będziesz korzystać z altany i gdzie ją zbudujesz, możesz wybrać odpowiedni rozmiar. Jeśli nadal nie jesteś pewien, zastanów się, jakie meble chcesz dodać do swojej altany. Czy dodasz duży stół i kilka krzeseł? A może stworzysz małą część wypoczynkową?

Do użytku osobistego, na przykład do stworzenia małego kącika do czytania, świetną opcją są mniejsze altany o wymiarach 2,5 x 2,5 m. Do codziennego użytku rodzinnego i wypoczynku altana o wymiarach 3 x 3 m zapewnia więcej przestrzeni. Aby pomieścić większe spotkania towarzyskie, altany o wymiarach 3,5 x 3,5 m lub większe zapewnią dużo miejsca do rozłożenia.

Budowa altanki podwórkowej

Niezależnie od tego, czy stawiasz altanę na tarasie, czy budujesz altanę z grillem na swoim podwórku, ostatnią decyzją, którą musisz podjąć, jest to, czy budujesz ją sam, czy korzystasz z profesjonalnej usługi instalacyjnej. Właściciele domów typu „zrób to sam” mogą obejrzeć filmy instalacyjne, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać pracę. Jeśli nie lubisz majsterkowania, powinieneś poważnie rozważyć zatrudnienie wykonawcy, który wykona tę pracę za Ciebie. 

Stwórz podwórko swoich marzeń

Wybierając odpowiednią aluminiową altanę tarasową , możesz stworzyć podwórko, o jakim zawsze marzyłeś. Warto zainwestować w te trwałe, wszechstronne konstrukcje, które zapewniają wspaniałą przestrzeń na zewnątrz, z której można korzystać przez cały rok.

Cart 0 items0