Marzą Ci się duże okna? Poznaj sposoby jak wybrać najlepsze

Mówiąc najprościej, jakość ma znaczenie. Okna i drzwi pozwalają zachować optymalny poziom komfortu w domu przez wszystkie pory roku. Ich jakość lub jej brak może mieć znaczący wpływ na koszty ogrzewania i chłodzenia.

Dlatego eksperci branżowi radzą, aby nie iść w tanie rozwiązania przy zakupie okien lub drzwi.

Oto kilka wskazówek, które pomogą określić, czy szukasz produktów wysokiej jakości, czy czegoś, czego prawdopodobnie nie powinieneś kupować.

Okno – materiały

Winyl/PVC, drewno, drewno/aluminium platerowane, hybrydowe pcv platerowane, aluminium i włókno szklane są obecnie najczęściej używanymi materiałami, przy czym najczęściej stosowanym jest PVC/winyl. Głębokość ramy wynosi zwykle 3¼ lub 4’9/16, przy czym ta ostatnia jest znacznie lepsza. Nie daj się zwieść dziwacznym twierdzeniom firmy o ponownym wynalezieniu okna. Komórkowy PVC istnieje od lat. Firmy takie jak Alufasada, Aluprof  produkują komórkowe okna PCV od dziesięcioleci, jednak lokalna firma reklamuje się obecnie wszędzie, podając „swoją nową technologię”, która jest całkowitym bluźnierstwem!

Wyjdź i rozejrzyj się. Poproś o przekrój (okna i drzwi przecięte na pół), poszukaj cienkich ścian i wielu komór w oknach. Sprawdź istnienie izolacji pogodowej. Chcesz neoprenu i wielu jego warstw/aplikacji w każdym oknie. Trzymaj się z dala od okien malowanych pędzlem jako gorszego produktu pod każdym względem. Poszukaj rozwiązań malowanych proszkowo lub ze stali nierdzewnej. Trzymaj się z dala od wszystkiego, co jest stalowe, ponieważ zardzewieje i spowoduje smutek na twarzy. Unikaj plastikowych zamków, zatrzasków i innego taniego sprzętu. Porównaj producentów i ich produkty. Odwiedź co najmniej trzy salony, aby porównać oferty.

duże przestrzenne okno a zaluminium

Przeczytaj KAŻDE słowo gwarancji! Dobre mają bardzo mało drobnego druku. Uważaj na „dożywotnie gwarancje”. Jeśli poświęcisz czas na jej przeczytanie, możesz być pewien, że sformułowanie „na wady fabryczne” będzie ukryte w tekście. Równie dobrze może to wyrzucić do śmieci w tym momencie, ponieważ to stwierdzenie jest ich sposobem na odrzucenie prawie każdego roszczenia!

Oceny

Zapytaj o nie lub przejdź do trybu online i poszukaj sam. Niech ktoś wyjaśni, co one oznaczają i jak przeprowadzane są testy. Upewnij się, że produkt jest zatwierdzony przez jednostkę certyfikującą. Zapytaj o szkolenie dla instalatorów. Zalecana jest certyfikacja.

Rozpoznawalność i reputacja firmy

Zrób swoje badania! Firmy zmieniają nazwy, nazywają się inaczej i rozumiesz, dlaczego zmienili nazwy. Niektórzy sprzedawcy z większych obszarów faktycznie zatrudniają pracowników, którym opłaca się wyłącznie ukrywanie złych recenzji. Wielu chełpi się twierdzeniami i mówi różne rzeczy, abyś uwierzył, że są najlepsi. Jeśli jesteś mądrym konsumentem, znajdziesz firmę, która jest obecna lokalnie przez długi czas i odnosi sukcesy, ponieważ możesz potrzebować gwarancji lub serwisu za 10-15 lat. Zapytaj dostawcę lub przedstawiciela handlowego, czy jest producentem lub odsprzedawcą. Jeśli jest odsprzedawcą, prawdopodobnie oferuje tanie produkty, aby zachować konkurencyjność cenową, ponieważ sprzedaje produkt innej osoby, próbując konkurować z lokalnym producentem. Większość lokalnych sprzedawców oferuje produkty wyprodukowane w Chinach. Zapytaj również, czy mają lokalne biuro lub salon wystawowy. Jeśli nie, masz argumenty by omijać ich szerokim łukiem.

duże okno aluminiowe

Co najważniejsze, nie podejmuj pochopnej decyzji i nie oszczędzaj! Nie pozwól, aby sprzedawcy wywierali na Tobie presję, abyś podjął decyzję na miejscu. Niektórzy lokalni sprzedawcy wyceniają produkty bezpośrednio w twoim domu, mając na celu złożenie podpisu właśnie tam. Zwykle mówią, że taka cena jest dobra TYLKO wtedy, gdy podpiszesz ją teraz, co jest totalną bzdurą. Przedstawiciele handlowi, którzy wywierają dużą presję, to na ogół ci, którzy nie pokazują swojego produktu ani nie pozwalają przeczytać gwarancji.

Jest powód, dla którego chcą, abyś podpisał od razu!

Krótko mówiąc, zrób trochę badań, zanim ludzie przyjdą do twojego domu, aby przygotować wycenę. Wybierz co najmniej 3 renomowane firmy i skontaktuj się z każdą z nich, aby przeanalizować ofertę. Dołącz do nas, ponieważ firma Alufasada działa na rynku od ponad 20 lat produkuje, sprzedaje i fachowo instaluje wysokiej jakości, energooszczędne okna i drzwi w kujawsko-pomorskim i w Polsce. Nasze produkty są oceniane przez klientów jako jedne z NAJLEPSZYCH. Nasza gwarancja obejmuje zarówno części, jak i robociznę przez 25 lat, a nasi instalatorzy są ekspertami. Jesteśmy rodzinni i lokalni. Wszyscy nasi pracownicy pochodzą z okolicy, a naszego właściciela można codziennie spotkać w naszym zakładzie w Włocławku. Zadzwoń do nas!

Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Cart 0 items0