Pasywne systemy przesuwne

System energooszczędny pasywny pozwala na realizację wielkogabarytowych układów przesuwnych z maksymalną przejrzystością. To rozwiązanie charakteryzuje się minimalnymi widocznymi szerokościami profili wraz z wbudowaną w konstrukcję ościeżnicą. Oprócz wyjątkowej konstrukcji aluminiowe systemy przesuwne mają również doskonałą izolację termiczną odpowiadającą standardom domu pasywnegoNapęd i sterowanie zintegrowane z ramą zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Drzwi przesuwne spełniają wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności, komfortu i wzornictwa. Oprócz tego spełnią również wysokie wymagania bezpieczeństwa.

Ogromną zaletą jest niezwykła wytrzymałość profili aluminiowych, które przyczyniają się do zwiększenia ochrony przed włamaniem. W zależności od wyposażenia w systemowych drzwiach przesuwnych można zastosować zabezpieczenie przed włamaniem klasy 2 (RC2).

Okna i drzwi przesuwne z charakterystyką pasywną

Ekonomiczne systemy pasywne charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, bardzo ważne jest ich usytuowanie w kontekście wyboru kierunków świata. W obiektach pasywnych stosuje się najczęściej okna pasywne wielkoformatowe z olbrzymimi powierzchniami przeszkleń, które lokuje się na ścianie południowej (najbardziej nasłonecznionej), południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Okna i drzwi pasywne montowane w przegrodach budowlanych wyróżniają się najwyższym obrachunkiem energetycznym i spełniają differentia specifica potwierdzające warunki wynikających ze stawianych norm dotyczących komfortu cieplnego i higienicznego.

system energooszczędny

Dla elementów przesuwnych z napędem elektrycznym dostępny jest również odpowiedni system bezpieczeństwa, który posiada niezawodną ochronę przed zamknięciem dzięki inteligentnemu oprogramowaniu. Skrzydło natychmiast powróci do pozycji otwartej, jeśli napotka przeszkodę, taką jak osoba lub przedmiot. Dzięki alternatywnym dodatkowym czujnikom na podczerwień możliwa jest identyfikacja przeszkody w postaci zbliżającego się elementu przesuwnego.

Pasywna Izolacja termiczna okien i drzwi

Rozwiązania w systemie pasywnym zatrzymują zimno zimą na zewnątrz kiedy panuje mróz, podobnie latem ciepło pozostaje na zewnątrz. Drzwi przesuwne posiadają skuteczną izolację termiczną, odpowiednią do domu pasywnego, dzięki czemu o każdej porze roku zapewniają komfortowy klimat w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zapewnia dobre samopoczucie w sezonie grzewczym i obniża koszty klimatyzacji w upalne lato.

Oszczędność energii to nie tylko korzyści w zakresie ochrony klimatu na świecie, ale także oszczędności finansowe. W związku z gwałtownie rosnącymi cenami energii każdy budowniczy powinien brać to pod uwagę.

Drzwi przesuwne  pasywne spełniają wysokie wymagania w zakresie otuliny termicznej, nawet kiedy wymagana jest konstrukcja wielkoformatowa. Oznacza to, że przyjemny i stabilny klimat w pomieszczeniu gwarantuje wysoki poziom komfortu. Ponadto oszczędza cenną energię i redukuje wysokie koszty nie tylko zimą, ale także latem. Brak przenikania ciepła do wnętrza znacznie obniża koszty związane z klimatyzacją pomieszczeń.

Systemy pasywne aluminiowo-szklane to idealne połączenie zapewniające optymalny komfort i ogromny potencjał oszczędności energii.

Cart 0 items0