Żaluzje fasadowe SKYFLOW

Systemowe żaluzje fasadowe

Bez izolacji termicznej
Osłona przeciwsłoneczna

OPIS KONSTRUKCJI ŻALUZJI

Łączą nowoczesny design z najwyższą funkcjonalnością. Zewnętrzne żaluzje SkyFlowułatwiają zaprojektowanie indywidualnego nastroju świetlnego wewnątrz i decydują o wyglądzie elewacji na zewnątrz. W dużym stopniu przyczyniają się również do efektywności energetycznej budynku. W zależności od konkretnej sytuacji montażowej można zastosować różne rodzaje zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych. Wszystkie mają swoje unikalne mocne strony, które sprawiają, że są idealnymi rozwiązaniami dla nowych budynków, modernizacji lub renowacji.

ŻaluzjeSkyFlow doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i inwestycjach mieszkaniowych. Mieszkalna energetyczna osłona przeciwsłoneczna występuje w trzech wersjach i uzależniona jest od sposobu zabudowy:

skyflow
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA SYSTEMU ŻALUZJI OKIENNYCH

  1. Wersja podtynkowa SkyFlow SZF/P dedykowana do montażu w budynkach nowopowstałych lub obiektach istniejących, posiada możliwość ukrycia elementów konstrukcji pod elewacją;
  2. Wersja samonośna SkyFlow SZF/S, zaprojektowana głównie z myślą o montażu fasadowym w obiektach cechujących się dużymi przeszkleniami. Komponentem nośnym systemu żaluzji fasadowych są prowadnice, przenoszące cały ciężar na słupy fasady;
  3. Wersja adaptacyjna SkyFlow SZF/A, przeznaczona do montażu na elewacji lub wnęce okiennej w obiektach już istniejących. Sankcjonuje ona dzielenie żaluzji na skutek zastosowania prowadnicy podwójnej.

Powszechne jest również rozwiązanie MB-SR50N ZS, zaprojektowane z myślą o stosowaniu w wszystkich obiektowych. Rozwiązanie łączy system żaluzji fasadowej SkyFlow z systemem fasady słupowo ryglowej MB-SR50N. Do montażu przysłupowego zaprojektowano specjalne listwy dociskowe umożliwiające instalację wypełnienia fasady oraz listwy maskujące, które równolegle pełnią rolę prowadnicy dla żaluzji.

Okienne systemy żaluzji zewnętrznych – doskonała integracja w nowych budynkach

Systemy okienne żaluzji zewnętrznych fasadowych są idealne do nowych budynków, ponieważ dają architektom i planistom pełną swobodę projektowania. W zależności od konkretnego systemu zabudowy możliwa jest niewidoczna lub widoczna integracja w elewacji, co oznacza, że ​​profile prowadzące mogą być również całkowicie zatopione w tynku również od frontu. W razie potrzeby można również dołączyć moskitierę.

Żaluzje fasadowe zewnętrzne, dzięki swojej zdolności łączenia wnętrza i zewnętrza, mają korzystny wpływ na osoby przebywające w budynku. Jednocześnie wybór koloru może również poprawić wygląd elewacji. W atrakcyjnych kolorach lameli i z częściami aluminiowymi malowanymi proszkowo, klosze można precyzyjnie dopasować do architektury, zarówno jako element przyciągający wzrok, jak i harmonijny element wystroju.

Energooszczędne żaluzje okienne są ważne zarówno w nowych, jak i istniejących domach. Około 30% energii grzewczej domu jest tracone przez okna. W okresach chłodu około 76% światła słonecznego, które pada na standardowe okna z podwójnymi szybami, wchodzi do wnętrza, aby zamienić się w ciepło. Osłony okienne mogą pomóc w tej utracie energii, zapewniając komfort, regulując temperaturę i obniżając rachunki za energię. Dokładne oszczędności będą zależeć od rodzaju żaluzji, pory roku, klimatu i sposobu użytkowania systemu. Oprócz osłon okiennych, okna burzowe z powłokami niskoemisyjnymi i/lub wielowarstwowymi szybami skutecznie poprawiają parametry cieplne okien i zmniejszają straty ciepła słonecznego.

Energooszczędne systemy okienne zapewniają elastyczność wyboru, czy osłony okienne mają być otwarte, czy zamknięte, aby zapewnić prywatność, a także maksymalizować naturalne światło, wykorzystywać ciepło słoneczne zimą i zmniejszać nagrzewanie się latem. Opcje obejmują rolety, rolety, ekrany, markizy, zasłony lub zasłony oraz żaluzje.

Niektóre rolety systemowe zawierają opcję automatyzacji, pozwalającą na otwieranie i zamykanie rolet zgodnie z ustalonym harmonogramem. Harmonogram można zoptymalizować sezonowo, aby zmniejszyć obciążenia związane z ogrzewaniem i chłodzeniem, jednocześnie maksymalizując naturalne oświetlenie i komfort w domu.

Cart 0 items0