Jak wybrać odpowiednie rolety do swojego pokoju

Niezależnie od tego, czy są to klasyczne kryteria koloru, wyglądu, stylu, funkcjonalności, kosztów i przydatności, czy bardziej wszechstronne obawy, takie jak: wygląd nieruchomości, oszczędności energii i wybór tkanin, jest wiele do przemyślenia. Potem jest pytanie pod koniec tego wszystkiego – Czy dokonałem właściwego wyboru?

Tu możemy pomóc. Przedstawiamy wiele wskazówek ułatwiających podjęcie decyzji, upewnimy Cię, że wybrane preferencje modowe spełniają Twoje wymagania funkcjonalne. Niezależnie od tego, czy roleta jest rolkowa, czy wenecka, mamy szereg kolorów i stylów, które pomogą Ci uzyskać idealny wygląd domu. Przeczytaj poniższe propozycje, aby uzyskać więcej informacji na temat dobrania odpowiedniej niecodziennej rolety dla każdego pokoju:

Rzeczy do rozważenia przy wyborze żaluzji

rolety w salonie

Styl

Wybór stylu rolety jest punktem wyjścia: czy wolisz rolety rolkowe czy weneckie? Oba mogą wyglądać fantastycznie, ale wybrany styl musi odzwierciedlać Twój pokój, jego motyw i osobisty gust.

Rolety weneckie są obecnie modne. Jeśli podoba ci się wygląd białych okiennic plantacyjnych, wenetyjczycy – szczególnie ci z szerokimi listwami – są przystępną alternatywą. Są również idealne do zachowania prywatności i kontroli natężenia światła.

Rolety w rolkach zapewniają współczesny usprawniony wygląd i są praktyczne dla okien, które wymagają częstego użytku lub dostępu, takie jak przesuwane drzwi.

Niezależnie od tego, czy Twój styl preferuje rolety weneckie czy rolkowe, sprowadzą się typy  dobrane  do osobistych preferencji. Więc jeśli trzymasz się tego, co kochasz, nie możesz się pomylić.

Materiał

Rolety wewnętrzne są dostępne w wielu materiałach, które mogą się różnić w zależności od przestrzeni. W przypadku obszarów narażonych na wysokie temperatury, rozważ rolety aluminiowe, drewniane, bambusowe lub plisowane. Wszystkie mają biały lub odblaskowe podkład, który może pomóc wyeliminować nadmiar ciepła.

Mokre strefy, takie jak łazienki i kuchnie, to środowiska, w których należy patrzeć na materiały lub tkaniny odporne na wilgoć. Żaluzje PVC i aluminiowe weneckie są specjalnie zaprojektowane do mokrych obszarów i są idealne do domowej łazienki lub kuchni.

żaluzje w salonie

Rozważ położenie swoich okien

Różne style żaluzji otwierają się i zamykają inaczej. W zależności od mebli lub rodzaju okna lub drzwi, które masz, może dobrać określony styl ślepy. Dostęp jest również ważnym czynnikiem, ponieważ musisz być w stanie dotrzeć do sznurka lub różdżki.

Na przykład, jeśli potrzebujesz łatwego dostępu do przesuwanych drzwi, zaleca się wałek nad drzwiami ze względu na jego prostą funkcjonalność i czysty minimalny styl.

Kontrola światła i prywatności

Ile prywatności, a ile światła potrzebujesz? Twoja odpowiedź ma wpływ na styl rolet, które wybierzesz …

Rolety weneckie są idealnym rozwiązaniem dla ogólnych obszarów mieszkalnych, ponieważ kontrolują Twoje potrzeby światła i prywatności. Za dużo czy za mało? Po prostu dostosuj kąt listew: Operacja sznurka/różdżka przechyli rolety pod pożądanym kątem, aby uzyskać pełne światło i widoczność lub pełną prywatność i ciemny pokój.

W przypadku sypialni rolety z opcją blokowania dostępu światła są popularnym wyborem, ponieważ zapewniają ciemny pokój na dobry sen.

salon i żaluzje

Bezpieczeństwo twoich bliskich

Gotowe rolety montowane we wszystkich strefach wewnętrznych obejmują rozwiązania bezpieczeństwa dziecięcego. Upewnij się, że uważnie przeczytałeś instrukcje i poprawnie zainstaluj roletę z dostarczonym systemem bezpieczeństwa dziecięcego.

Potrzebujesz więcej porady? Sprawdź nasze artykuły na temat wyboru odpowiednich rolet i żaluzji.

Cart 0 items0