Systemy rolet i żaluzji fasadowych

System zaciemnienia z udziałem żaluzji fasadowych pozwala regulować ilość światła i energii cieplnej wpadającej przez przezroczyste konstrukcje do budynku, a tym samym wpływa na komfort życia w danej przestrzeni. Bardzo ważne jest ograniczenie przepływu ciepła w przypadku mieszkań, które są umiejscowione po słonecznej stronie, bez możliwości wentylacji transwersalnej.  W Takich obiektach pomieszkiwanie w okresie największych upałów jest nie do zniesienia. Systemy osłon przeciwsłonecznych są przewidziane i montowane zarówno w budynkach komercyjnych, jak i w domach jednorodzinnych.

Systemy żaluzji fasadowych to elementy fasady, które zapobiegają przenikaniu naturalnego promieniowania słonecznego do wnętrza obiektu, a tym samym korzystnie wpływają na mikroklimat i komfort wewnątrz przeszklonej przestrzeni. Nasza oferta obejmuje żaluzje przeciwsłoneczne o różnych profilach – stałe lub ruchome. Materiał, z którego wykonane są lamele, to zwykle aluminium w różnych kolorach, szkło lub drewno.

Żaluzje fasadowe zatrzymują większość światła słonecznego i zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczenia oraz blaknięciu znajdującego się w nim sprzętu. Stwarzają również dogodne warunki optyczne. Poza tym żaluzje elewacyjne zmieniają wygląd elewacji, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakter. Zainstalowane na dużych elewacjach pełnią funkcję izolatora, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji bez jej obciążania.

systemy żaluzji fasadowych
polecają alufasadę

Żaluzje i rolety to nowoczesny i skuteczny sposób zacienienia, który w dzisiejszych czasach może być sterowany ręcznie lub za pomocą silnika. Rolety przeciwsłoneczne najczęściej wykonywane są z aluminiowych lameli o różnej szerokości i kształtach wraz z akcesoriami. Rolety mogą być wykonane z innych materiałów, głównie tekstylnych.

Rolety przeciwsłoneczne mogą być zaprojektowane jako okno frontowe (widoczne lub ukryte linie i skrzynka), pomiędzy szybami (bezobsługowe, dla alergików, do drzwi przesuwnych) lub wewnętrzne. Okno frontowe oraz pomiędzy roletami szklanymi można wyposażyć w silnik elektryczny, zaprogramowany na funkcje automatyczne lub dodatkowo podłączyć do centralnego systemu kontroli otoczenia budynku. Rolety przeciwsłoneczne i żaluzje fasadowe są oryginalnym i funkcjonalnym uzupełnieniem nowoczesnych elewacji.

Cennik na osłony przeciwsłoneczne i systemy żaluzji fasadowych nie jest ogólnodostępny, ponieważ preferujemy indywidualną wycenę pod konkretne zamówienie. Zainteresowanych prosimy o kontakt, mail: biuro@alufasada.eu  lub wizytę osobiście w siedzibie Alufasady.

Cart 0 items0