Systemy energooszczędne i pasywne

System energooszczędny pasywny pozwala na realizację wielkogabarytowych systemów przesuwnych z maksymalną przejrzystością. Ten typ charakteryzuje się minimalnymi widocznymi szerokościami profili oraz wbudowaną w konstrukcję ościeżnicą. Oprócz konstrukcji te aluminiowe systemy przesuwne mają również doskonałą izolację termiczną do poziomu standardu domu pasywnego. Napęd i sterowanie zintegrowane z ramą zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Drzwi przesuwne spełniają wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności, komfortu i wzornictwa. Oprócz tego spełnią również wysokie wymagania bezpieczeństwa.

Ogromną zaletą jest niezwykła wytrzymałość profili aluminiowych, które przyczyniają się do zwiększenia ochrony przed włamaniem. W zależności od wyposażenia systemu drzwi przesuwnych można zastosować zabezpieczenie przed włamaniem do klasy 2 (RC2).

Ekonomiczne systemy pasywne charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, bardzo ważne jest również ich usytuowanie. W obiektach pasywnych stosuje się najczęściej okna pasywne wielkoformatowe z olbrzymimi powierzchniami przeszkleń, które lokuje się na ścianie południowej (najbardziej nasłonecznionej), południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Okna i drzwi pasywne powinny wyróżniać się najwyższym obrachunkiem energetycznym w przegrodach budowlanych oraz differentia specifica potwierdzające spełnienie warunków wynikających ze stawianych im norm dotyczących komfortu cieplnego i higienicznego.

system energooszczędny

Dla elementów przesuwnych z napędem elektrycznym dostępny jest również odpowiedni system bezpieczeństwa, który posiada niezawodną ochronę przed zamknięciem dzięki inteligentnemu oprogramowaniu. Skrzydło natychmiast powróci do pozycji otwartej, jeśli napotka przeszkodę, taką jak osoba lub przedmiot. Dzięki alternatywnym dodatkowym czujnikom na podczerwień można zidentyfikować taką przeszkodę w miarę zbliżania się elementu przesuwnego.

Zimą na zewnątrz panuje mróz. Latem ciepło pozostaje na zewnątrz. Drzwi przesuwne posiadają izolację termiczną, odpowiednią do domu pasywnego, dzięki czemu o każdej porze roku zapewniają komfortowy klimat w pomieszczeniu. To rozwiązanie zapewnia dobre samopoczucie w sezonie grzewczym i obniża koszty klimatyzacji w upalne lato.

Oszczędność energii to nie tylko korzyści w zakresie ochrony klimatu na świecie, ale także oszczędności finansowe. W związku z gwałtownie rosnącymi cenami energii każdy budowniczy powinien brać to pod uwagę.

Drzwi przesuwne i harmonijkowe winny spełniać wysokie wymagania w zakresie schizmatyki termicznej, zwłaszcza kiedy wymagana jest konstrukcja wielkoformatowa. Oznacza to, że przyjemny i stabilny klimat w pomieszczeniu gwarantuje wysoki poziom komfortu. Ponadto oszczędza cenną energię i redukuje wysokie koszty nie tylko zimą, ale także latem, Brak przenikania ciepła do wnętrza znacznie obniża koszty związane z klimatyzowanym pomieszczeniem.

Systemy pasywne to idealne połączenie zapewniające optymalny komfort i ogromny potencjał oszczędności energii.

Cart 0 items0