System okienno drzwiowy z izolacją termiczną MB-79N

System okienno drzwiowy z izolacją termiczną

Izolacyjność termiczna profili Uf > 0,83 W/(m2K)
Wodoszczelność okien E 1950
Przepuszczalność powietrza KLASA 4 EN 12207:2001

Konstrukcja okien i drzwi

System okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-79N służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, ogrodów zimowych i konstrukcji przestrzennych, które cechuje wysoka izolacja termiczna, akustyczna oraz szczelność na wodę i powietrze. Parametry okien i drzwi wykonanych z elementów systemu MB-79N spełniają wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm krajowych i unijnych, również tych dotyczących oszczędzania energii i ochrony środowiska.

MB-79N
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

Warianty systemu okienno-drzwiowego

Ekonomiczny, funkcjonalny, spełniający wszystkie wymagania techniczne system okienno-drzwiowy. W systemie MB-79N zastosowano elementy wykonywane przy użyciu najnowszych technologii, z możliwie najlepszych dostępnych materiałów. Ponadto wykorzystano sprawdzone rozwiązania oraz elementy konstrukcyjne z innych systemów ALUPROF, głównie MB-86 i MB-104 Passive. Współczynniki przenikania ciepła ram Uf okien i drzwi osiągają dobre wartości lokujące system wśród zdecydowanych liderów rynku w tej kategorii. Przykładowe współczynniki przenikania ciepła wybranych okien UW zostały przedstawione na kolejnych stronach opisu technicznego. Dokładność strukturalna posadowienia kształtowników okna wynosi: 70 mm dla ościeżnicy i 79 mm dla skrzydła. Drzwi odpowiednio mają: 70 mm i 70 mm. Tak przyjęte głębokości konstrukcyjne skrzydła i ościeżnicy gwarantują finalne zachowanie jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu w przypadku okna i drzwi oraz efekt skrzydeł skorelowanych z ościeżnicą od strony wewnętrznej w przypadku drzwi. W tym systemie są stosowane profile, które mają konstrukcję trzykomorową. Centralną strefę stanowi komora izolacyjna ulokowana pomiędzy kształtowymi przekładkami termicznymi o zróżnicowanej szerokości – 36, 35 lub 23,5 mm.

System okienno-drzwiowy z przegrodą jest dostępny w trzech wariantach, różniących się poziomem izolacji. Wariant MB-79N E to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z jednorodną materiałowo uszczelką centralną, MB-79N ST to wariant z uszczelką z dwóch różnych komponentów, a konstrukcję MB-79N SI o najskuteczniejszej izolacyjności cieplnej oparto o profile wyposażone w dedykowane wkłady izolujące w strefie dystansów termicznych, optymalizujące parametry termiczne oraz w dwuskładnikową uszczelkę centralną. Wysoką hermetyczność na przenikanie wody i infiltrację powietrza oraz doskonałą izolacyjność termiczną uzyskano między innymi dzięki specjalnym kształtom dwukomponentowej uszczelki centralnej połączonej z komórkową częścią izolacyjną oraz uszczelkami przyszybowymi i przymykowymi.

Aluminiowe okna i drzwi izolowane termicznie

Zdecydowana większość uszczelek jak przyszybowe i przymykowe wewnętrzne montuje się w sposób ciągły, bez przycinania w narożach, łącząc końce uszczelek w połowie długości górnych poprzeczek ram okien i drzwi. Natomiast uszczelkę centralną okien przycina się pod kątem 45° i klei w narożach lub pod kątem 90° i przykleja do gumowego narożnika. Opcjonalnie dostępna jest również uszczelka centralna w formie wulkanizowanej ramki. Taka technika montażu uszczelek gwarantuje bardzo dobrą szczelność na przenikanie wody i powietrza.

Otoki przyszybowe o konstrukcji zamkniętej, zarówno w wersji Standard jak i Prestige, pozwalają na trwałe zamocowanie wypełnień, co zdecydowanie ułatwia uzyskanie konstrukcji antywłamaniowej. W wykuszach tych mocuje się ustalające wałki z EPDM, które uefektywniają montaż listew w ramie okna lub drzwi.  Uszczelki przyszybowe wewnętrzne są głęboko osadzone w listwach przyszybowych, dlatego też są mało widoczne optycznie od strony wewnętrznej. System umożliwia zaszklenia szybą grubości: ościeżnica okna i skrzydło drzwi od 1,5 do 54 mm, skrzydło okna od 10,5 do 63 mm. Szeroki zakres grubości szklenia umożliwia montaż wszystkich spotykanych na rynku typów szyb dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych.

Aluminiowy system okieno-drzwiowy z przegrodą izolacyjną pozwala budować różne rodzaje okien i drzwi w zależności od zakresu zastosowania i szczegółowych wytycznych dotyczących estetyki, funkcjonalności, izolacji termicznej, trwałości i odporności na ogień. Obejmują one struktury ze skuteczną izolacją termiczną umożliwiającą budowę partycji zewnętrznych typu obudowy ogrodów zimowych, tarasów i wielu innych. System jest dostępny w szerokiej gamie kolorów (180 możliwości z palety RAL). Nasza szeroka gama produktów pozwala wszystkim naszym klientom dostosować zakup do ich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Cart 0 items0