Okienno drzwiowa pasywna izolacja trójkomorowa MB-104 PASSIVE

System okienno drzwiowy z pasywną izolacją termiczną

Izolacyjność termiczna dla okna otwieranego UW od 0,53 W/(m2K)
Odporność na obciążenie wiatrem KLASA C5/B5 PN-EN 12210:2001
Wodoszczelność KLASA AE 1800 PN-EN 12208:2001
Przepuszczalność powietrza KLASA 4 PN-EN 12207:2001

Okna i drzwiowy do domu pasywnego

System okienno-drzwiowy z trójkomorową przegrodą termiczną MB-104 Passive o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej spełnia wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym. Rozwiązanie to służy do tworzenia elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, ogrodów zimowych, witryn i konstrukcji przestrzennych, które cechuje poza fenomenalną izolacją termiczną również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i biosferę oraz wysoka sztywność konstrukcji. Właściwości okien i drzwi wykonanych z komponentów systemu MB-104 Passive znacząco przekraczają obecne wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm stawianych  tego typu rozwiązaniom.

MB-104-passive
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

Trzykomorowy system okienno drzwiowy

Okna i drzwi wykonane w tym systemie posiadają certyfikaty Passive House Institute Darmstadt, który potwierdza, że produkty te celująco nadają się do montażu w budynkach o differentia specifica pasywnych. Instytut PHI Darmstadt jest autorytatywną i najbardziej znaną jednostką promującą ideę budownictwa pasywnego. Wyznaczniki ustalone przez ten instytut, które należy spełnić, aby uzyskać certyfikat są najostrzejsze na rynku.  Współczynniki przenikania ciepła okien i drzwi z szybą dwukomorową i tworzywową ramką międzyszybową osiągają doskonałe wartości – UW/D≤0,80 W/(m2 K).  Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 95 mm (ościeżnica), 104 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 95 mm i 95 mm. Tak specyfikowane głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu – w przypadku okna i drzwi oraz efekt skrzydeł zlicowanych z ościeżnicą od strony wewnętrznej – w przypadku drzwi.  Konstrukcja okien i drzwi systemu jest standardowa i nie wymaga wykonania żadnych nietypowych czynności na etapie produkcji. Kształtowniki stosowane w systemie mają konstrukcję trzykomorową, gdzie centralną przegrodę stanowi komora izolacyjna pomiędzy kształtowymi przekładkami termicznymi o szerokości 61, 60 lub 48,5 mm.System umożliwia uzyskanie, bez zmiany podstawowych profili i akcesoriów, 2 (w przypadku okien) lub 3 (w przypadku drzwi) wariantów konstrukcji różniących się izolacją termiczną. Warianty (MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive SI+) z komorą centralną wewnątrz profili zespolonych, między przekładkami termicznymi wypełnioną wkładem izolacyjnym EPS cechuje się bardzo wysoką izolacją termiczną. Odmiana okien i drzwi w systemie MB-104 Passive AERO z komorą centralną wypełnioną specjalnym wkładem izolacyjnym AERO cechuje najwyższa izolacja termiczna i akustyczna. Dzięki alternatywnym rozwiązaniom budowy konstrukcji uzyskuje się możliwość ukontentowania różnorodnych potrzeb zainteresowanych zachowując stosunkowo niskie koszty składowania magazynowego elementów składowych systemu i produkcji okien, drzwi i akcesoriów.

Izolacja i szczelność okien i drzwi pasywnych

Z kolei w wersji MB-104 Passive AERO zastosowane są progresywne wkłady z materiału o najwyższej izolacyjności termicznej. Firma Aluprof S.A. jako pierwsza na świecie zastosowała ten doskonały materiał izolacyjny w swoich systemach aluminiowych przy produkcji okien i drzwi, a Alufasada jest ich propagatorem i wykorzystuje te sama rozwiązania. Niebosiężna szczelność na przenikanie wody i infiltrowanie powietrza oraz doskonała termoizolacyjność cieplna możliwa jest do uzyskania między innymi na skutek użycia specjalnych kształtek 2-komponentowych w postaci uszczelki centralnej w oknach wyposażonych w komórkową część izolacyjną oraz uszczelkom przyszybowym i przymykowym.  Większość uszczelek jak przyszybowe i przymykowa wewnętrzna montuje się w sposób nieprzerwany, bez przycinania w narożach, łącząc końce uszczelek w połowie długości górnych poprzeczek ram okien i drzwi. Uszczelkę środkową okien przycina się pod kątem 45° i klei w narożach lub pod kątem 90° i przykleja do gumowego narożnika.  W szerokiej ofercie dostępna również jest uszczelka centralna w formie wulkanizowanej ramki. Taki system montażu uszczelek daje gwarancję bardzo dobrej szczelności na przenikanie wody i powietrza.Listwy przyszybowe o kształcie zamkniętym, zarówno w wersji Standard jak i Prestige, pozwalają na wręcz niezniszczalne zamocowanie wypełnień, co znacznie ułatwia uzyskanie konstrukcji bezpiecznych, antywłamaniowych. W wypustkach tych mocuje się pozycjonujące wałki z EPDM, które ułatwiają montaż listew w ramie okna lub drzwi.  Uszczelki przyszybowe wewnętrzne są dość głęboko osadzone w listwach przyszybowych, dlatego też są mało widoczne, a wręcz ozdobne w widoku od strony wewnętrznej.
Cart 0 items0