Aluminiowe drzwi panelowe z izolacją termiczną

SYSTEMOWE DRZWI PANELOWE Z IZOLACJĄ TERMICZNĄ

Na bazie systemów MB-70, MB-86 oraz MB-104 PASSIVE
Izolacyjność termiczna UD od 0,44 W/(m2K)
Wodoszczelność > klasy E900 (900 Pa)
Przepuszczalność powietrza KLASA 4 PN-EN 12207:2001
Obciążenie wiatrem > KLASA C5/B5 PN-EN 12210:2001

Konstrukcja drzwi z izolacją termiczną

Aluminium charakteryzuje się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne oraz doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi. Dzięki tym właściwościom jest idealnym materiałem na drzwi panelowe. Jednocześnie aluminium jest łatwe w obróbce, co ma kluczowe znaczenie w przypadku produktów o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej. Łącząc wszystkie te właściwości z wysoką jakością wykonania i nietuzinkowym designem, otrzymamy funkcjonalne, estetyczne drzwi panelowe z wysokim współczynnikiem izolacji termicznej i akustycznej.

drzwi-panelowe
polecają alufasadę

Wizualizacja

Izolowane drzwi panelowe, to nowoczesne rozwiązanie

Termicznie izolowane drzwi panelowe to nowoczesne energooszczędne rozwiązanie. Oprócz bezpieczeństwa, trwałości i stabilności  drzwi wejściowe musi charakteryzować doskonała izolacja termiczna. Prawo budowlane określa maksymalną wartość współczynnika przenikalności termicznej -U na poziomie 1,8 W/m²K dla drzwi wejściowych. Wartość ta musi być zadeklarowana przez producenta i dostawcę w zakresie drzwi wejściowych. Aluminiowe drzwi panelowe są propozycją dla najbardziej wybrednych użytkowników. Z uwagi na nowoczesne rozwiązania techniczne i nietuzinkowe wzornictwo będą nie tylko funkcjonalnym i trwałym elementem obiektu, ale także jego wizytówką.Konstrukcja bazuje na systemach termo-izolowanych kształtowników aluminiowych MB-70, MB-86 oraz MB-104 Passive, które występują w szerokiej ofercie ALUPROF i są najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem drzwi panelowych. Ukształtowanie skrzydła jest przystosowane do łączenia ze specjalnie ukształtowanymi wypełnieniami, które licują z powierzchnią ościeżnicy. Mogą one być mocowane techniką klejenia do profili nośnych jednostronnie lub dwustronnie. Walory estetyczne drzwi panelowych podnosi system ukrytych zawiasów.Poszycie wypełniające dostępne jest w wielu różnych wzorach i kolorach. Zastosowane na etapie produkcji techniki wykonywania frezowań występujących w różnym kształcie w ozdobnej aplikacji, a także wstawki szkła zespolonego dają niezliczoną ilość kombinacji i wariantów. Dzięki temu drzwi w takim wykonaniu mogą być stosowane zarówno w nowoczesnych domach, jak i w architekturze o klasycznym stylu. Każdorazowo jednak stanowią interesujące wejście do budynku, które zwraca na siebie uwagę i podkreśla piękno elewacji wejściowej.

Drzwi panelowe gwarancją bezpieczeństwa

Wewnętrzne komory drzwi panelowych wykonane są z wytrzymałych i odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów. Zewnętrzne elementy drzwi panelowych są dodatkowo pokrywane warstwami specjalnych lakierów, które zawierają żywice epoksydowe. Stosowanie takiej ochrony paneli zewnętrznych gwarantuje zachowanie reprezentatywnego wyglądu przez długi czas. Zewnętrzną powierzchnię drzwi dodatkowo można zabezpieczyć unikalnymi farbami teflonowymi – Finea, które minimalizują przywieranie brudu.Dzięki wykorzystaniu konstrukcji nośnej w systemie MB-70, MB-86 oraz MB-104 Passive dysponujemy lekkimi, a jednocześnie sztywnymi i wytrzymałymi profilami aluminiowymi dostępnymi w czterech wariantach budowy – ST, SI, SI+ oraz AERO, oraz w trzech kombinacjach uszczelnienia dolnego. Tak wykonane aluminiowe drzwi panelowe posiadają bardzo wysoką szczelność wodną i powietrzną, a także znakomitą izolacyjność termiczną i akustyczną. To ma obiektywne przełożenie zarówno na komfort panujący we wnętrzu budynku, jak i na koszty jego użytkowania.Aluminiowe drzwi panelowe zapewniają doskonały poziom bezpieczeństwa, wysoki współczynnik izolacji termicznej i stabilność użytkowania. Stylowe drzwi panelowe dostępne są w kilku wariantach, w tym w wersji dwustronnej, oraz w dowolnym rozmiarze skrzydła.
Cart 0 items0