Siedem wskazówek przy wyborze drzwi przesuwanych

Nic nie może pokonać elastyczności przesuwanych drzwi. Istnieje wiele kombinacji i możliwości, które powinieneś rozważyć, szukając idealnego rozwiązania do drzwi ślizgowych dla własnego unikalnego domu.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi przesuwnych obejmują: wymiary, projekt i kolor, ale należy również ocenić takie warunki, jak efektywność energetyczna, wymagania konserwacyjne i ochrona przed włamaniem. Ważne jest to, że kończysz projekt rozwiązaniem spełniającym Twoje wymagania.

Wybierz odpowiednie materiały

Materiały, które wybierzesz dla swoich przesuwanych drzwi, określają wygląd, jakość życia i wymagania dotyczące konserwacji. Aluminium to zrównoważony materiał, który poradzi sobie z prawie wszystkim. Przesuwane drzwi z aluminium nie muszą być odsłonięte przed wiatrem, deszczem lub wilgocią.

Jeśli wybierzesz przesuwane drzwi w aluminium, będą to całkowicie bezobsługowe, oprócz szybkiego czyszczenia wodą z niewielką ilością detergentu. Innymi słowy, unikniesz skrobania, malowania i barwienia, którego ramy drewniane wymagają w regularnych odstępach czasu.

Ponadto przesuwane drzwi w aluminium potrwają prawie dwa razy dłużej niż alternatywne z drewna. Przesuwane drzwi w drewnie mają szacunkowy okres użytkowania około 25 lat, przesuwane drzwi w aluminium mogą przetrwać prawie 40 lat.

Wybierz odpowiedni poziom izolacji

przesuwne drzwi salonowe
Upewnij się, że wybrane drzwi przesuwane mają odpowiednie właściwości izolacji termicznej. Twoje wymagania dotyczące izolacji termicznej będą zależeć od tego, gdzie zamontujesz drzwi ślizgowe. W oranżerii może wystarczyć prosta konstrukcja z podwójnym szkleniem. Poziom izolacji powinien być wyższy, jeśli drzwi przesuwane będą działać jako drzwi tarasowe. Alufasada zapewnia lepsze właściwości izolacji termicznej drzwi, które mogą wytrzymać wiele, jeśli chodzi o szczelność przenikania wody i szczelność akustyczną. Przesuwane drzwi z potrójnym szkleniem i niską wartością współczynnika U, innymi słowy, szkło o wysokiej zdolności izolacji termicznej, które spełnia wymagania energetyczne i utrzymuje najwyższą jakość życia w domu.

Zoptymalizuj widok i światło

Aby utrzymać perspektywę i naturalne światło, potrzebujesz przesuwanych drzwi z największą możliwą szklaną powierzchnią. Możesz tu wykorzystać wysokość pokoju, wybierając przesuwane drzwi, które sięgają od podłogi do sufitu. Jeśli wybierzesz rozwiązania ze zintegrowanymi profilami, zmaksymalizujesz szklaną powierzchnię, ponieważ unikasz ramek drzwi blokujących światło i widok. Drzwi ślizgowe występują w bardzo dużych wymiarach, które nadadzą Twojemu domowi najlepszy możliwy widok i naturalne światło. Można je zintegrować z podłogą, ścianami i sufitem. Oznacza to, że profile nie są widoczne, a szkło wychodzi prosto przy ścianie. Uchwyt jest zintegrowany z profili. Możesz zdobyć uchwyt, który rozciąga się wzdłuż całej wysokości drzwi. Pomimo ciężkich połaci drzwi, system kół przesuwnych ułatwia przesuwanie. Możliwe są również rozwiązania zautomatyzowane, które można obsługiwać za pomocą aplikacji lub zdalnego sterowania.

Różne otwory

okna przesuwne aluminiowe
Zastanów się, ile ściany chcesz zabudować, zanim wybierzesz przesuwane drzwi. Wiele osób chciałaby zamknąć granicę między obszarem wewnętrznym i zewnętrznym. Standardowy roztwór drzwi przesuwnych otwiera połowę ściany. Będą to połacie dwudrzwiowe, każde na osobnych torach, w których jeden płat jest ustalony, a drugi może się przesuwać. Jeśli wybierzesz rozwiązanie z trzema drzwiami i trzema torami, możesz uzbroić dwie trzecie ściany.Istnieje również rozwiązanie drzwi przesuwnych, które pozwala tworzyć „pływające narożniki”, innymi słowy, możesz otworzyć dwa drzwi w jednym rogu bez blokady ramki. W ten sposób możesz stworzyć maksymalną bliskość przestrzeni zewnętrznej i zamazać granicę między wnętrzem i na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy przynosisz przyrodę do domu, czy zabierasz salon na zewnątrz, to dwie strony tej samej monety.

Nadają się do wentylacji

Dobra wentylacja i świeże powietrze są ważne dla zdrowego środowiska wewnętrznego. Jeśli chcesz wentylować pomieszczenie bez otwierania drzwi i wpuszczania owadów lub zwierząt, drzwi uchylano zsuwane mogą być dla Ciebie rozwiązaniem. Jest to kompaktowe i praktyczne rozwiązanie, które jest szczególnie dedykowane do wentylacji.Oprócz funkcjonalności jako drzwi przesuwane, tego typu rozwiązania oferują również możliwość wpływu powietrza do środka i można je przechylić jak okno w pozycji przechylonej i toczyć jak przesuwane drzwi w pozycji przesuwnej. Po zamknięciu drzwi są zabezpieczone jak okno.

Kolor twoich marzeń

kątowe drzwi aluminiowe

Przesuwane drzwi w aluminium to nie tylko praktyczne urządzenie, są częścią projektu i wnętrza twojego domu. Ostrożnie wybierz kolory, aby Twoje przesuwane drzwi przyciągały wzrok funkcję. Szczupłe ramki lub profile w aluminium mogą być zabezpieczane powierzchniowo w różnych kolorach i mogą być pokryte proszkiem lub anodowane. Anodowanie oferuje mniej opcji kolorów, a jeśli chcesz osiągnąć idealny odcień, możesz wybierać spośród całej gamy kolorów z palety RAL dla powłoki nakładanej proszkowo.

Kolory można dopasować zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz, ponieważ drzwi przesuwne mogą być dostarczane w różnych kolorach ramki od strony zewnętrznej i na zewnątrz. Przesuwane drzwi termicznie można również oferować z oddzielnymi kolorami dla ram wewnętrznych i zewnętrznych, dając więcej opcji pasujących do wewnętrznych i zewnętrznych motywów domu. Przesuwane drzwi mogą zatem podkreślić ogólną estetykę domu w gustowny sposób.

Elastyczne otwory szklane

Szkło w drzwiach ślizgowych powinno mieć właściwości, które spełniają wszystkie Twoje wymagania. Oznacza to na przykład, że można jednocześnie mieć szkło o dobrej izolacji termicznej i właściwościach akustycznych. Dzięki potrójnym oszkleniu możesz zainstalować energooszczędne szkło i szkło z ochroną słoneczną w tej samej ramie drzwi. W ten sposób możesz utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu zimą, unikając irytującego światła słonecznego. Możliwe jest również zainstalowanie szkła antywłamaniowego. Szkło przeciw włamaniowe zostało przetestowane w odniesieniu do tego, jak odporne jest przeciwko wtargnięciu osób niechcianych.

Wspólny standard europejski, NS EN 1627, określa klasy bezpieczeństwa („klasa oporu”) od RC1 do RC4

Aby dowiedzieć się więcej o szerokiej gamie przesuwanych drzwi dostępnych w naszej firmie, skontaktuj się z nami.

Cart 0 items0