Trendy w żaluzjach i okiennicach bieżącego roku 

Podczas dekoracji łatwo przeoczyć rolety i żaluzje. Kiedy wprowadzamy się po raz pierwszy do nowego domu, warto pomyśleć o kilku żaluzjach weneckich, aby zapewnić prywatność. Kiedy skończymy malowanie pokoi, zaczniemy wprowadzać meble i porządkować, okaże się, że żaluzje będą tylko częścią dekoracji pokoju.

Jeśli to brzmi sensownie, to nadszedł czas, aby odnowić dekoracje okienne jednym z najgorętszych trendów bieżącego roku.

Wskoczmy na stronę: https://alufasada.eu/systemy-zaluzji-fasadowych/skyroll/

Kontrastujące tekstury z żaluzjami i roletami zewnętrznymi

Podłogi z twardego drewna lub płytek, wraz z farbą półpołyskową, mogą zapewnić wiele gładkich tekstur w pomieszczeniu. Podobnie matowa farba i wykładzina mogą sprawić, że tekstury będą wyglądać bardziej szorstko. Żaluzje i okiennice to doskonała okazja do nałożenia kontrastowej faktury.

Jeśli chcesz dodać bardziej szorstkie tekstury, drewniane okiennice lub żaluzje z ciężkiej tkaniny powinny ci dobrze służyć. Jeśli szukasz czegoś nieco gładszego, winyl lub plastik mogą zaoferować elegancką teksturę.

Jeśli chcesz przenieść kontrastowe tekstury na wyższy poziom i zrobić to z ograniczonym budżetem, rozważ dodanie do swojego pokoju papierowych lampionów.

Zautomatyzowane rolety i żaluzje

W epoce, w której za pomocą telefonu można zaprogramować kolory Halloween w żarówce , zmotoryzowane żaluzje i rolety to nic trudnego. Są nie tylko wygodne, ale mogą również podnieść jakość Twojego życia. Możesz zaprogramować je tak, aby otwierały się rano, aby pomóc Ci się obudzić. Możesz także zaprogramować je tak, aby zamykały się wieczorem dla prywatności lub po prostu usuwały coś z listy rzeczy do zrobienia.

Bloki koloru Twojego otoczenia

Dla większości ścian kolory neutralne są normalne. Łatwiej je dopasować kolorystycznie i znacznie łatwiej zamalować niż odważne kolory. Problem w tym, że często są nijakie.

Okiennice lub rolety to idealne miejsca, aby dodać do pokoju poważny akcent odważnych kolorów. Ograniczają się do małej powierzchni i nie angażują Cię w przyszłe projekty malarskie. Możesz także skoordynować je kolorystycznie z innymi ruchomymi przedmiotami w pokoju, takimi jak wazony lub kubki do kawy. Najlepsze jest to, że można je łatwo usunąć lub wymienić, jeśli zmienią się Twoje gusta.

Prostota w Twoim domu

Minimalizm jest teraz gorący. Jeśli szukasz minimalistycznego stylu w swoim domu, rezygnacja z ozdobnych dekoracji okiennych to świetne miejsce na preludium. Rozważ opcję taką jak rolety rzymskie. Są nie tylko eleganckie, ale także wszechstronne. Możesz uzyskać je w niemal dowolnym kolorze lub tkaninie, co oznacza, że ​​możesz nadal bawić się fakturą i kolorem w dowolnym pomieszczeniu.

Drewno w żaluzjach aluminiowych

Organiczna jakość drewna to coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Występuje w wielu kolorach, co oznacza, że ​​pasuje do niemal każdego wystroju. Jeśli masz już drewno w pokoju, prawdopodobnie możesz również dopasować strukturę. Co równie ważne, jest to zasób odnawialny. Więc niezależnie od tego, czy kupujesz drewniane okiennice w lokalnym sklepie detalicznym, czy w Alufasadzie aluminiowe w strukturze drewna, to będzie to przyjazne dla Twojego środowiska ekologicznego.

Perspektywiczne myśli o żaluzjach i okiennicach

Rolety i żaluzje mogą być refleksją lub mogą pomóc w narysowaniu wysublimowanego pokoju. Używasz ich do tworzenia warstw tekstury, wstawiania odrobiny koloru lub dodawania organicznego akcentu. Jeśli jesteś zwolennikiem rewolucji inteligentnych domów, możesz nawet je zautomatyzować. Szukasz poważniejszych projektów? Zapoznaj się z naszym artykułem na temat pasywnego domu, który podnosi wartość handlową Twojej posesji. Portal budowlany budfach.pl

Cart 0 items0