Żaluzje elewacyjne MB-SUNPROF

Systemowe żaluzje elewacyjne

Bez izolacji termicznej
Osłona przeciwsłoneczna

OPIS KONSTRUKCJI

Żaluzje elewacyjne eksploatowane przy dużych przeszkleniach minimalizują bezpośrednie interakcje promieniowania słonecznego na wnętrze budynku, pozwalając równolegle na zachowanie komfortu naturalnego oświetlenia. Żaluzje, dzięki swoim atrybutom stanowią nie tylko elementy dekoracyjne i funkcjonalne, ale także oddziaływują na oszczędność energii, czego pokłosiem jest zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektów. System elewacyjnych żaluzji fasadowych – MB-SUNPROF został tak zaprojektowany, aby w najlepszy skuteczny sposób zaspokoić oczekiwania współczesnej architektury. W skład systemu wchodzą profile żaluzji dostępne w różnych rozmiarach, oraz akcesoria przyzwalające na instalowanie pod odpowiednim kątem, tak by integrowały z fasadą.

mb-sunprof
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA ŻALUZJI

Komfort optyczny i termiczny zapewniony

Żaluzje systemu MB-SUNPROF to najwyższej próby rozwiązanie zaciemniające, które pozwala lustrować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Płynna regulacja kąta nachylenia żaluzji, pozwala na  uzyskanie pożądanego poziomu zaciemnienia i poprawy komfortu w pomieszczeniu. Proponowane naszym klientom żaluzje w systemie MB-SUNPROF stanowią niezawodną barierę przed wysoką temperaturą i promieniem UV.  Skutecznie odbijając promienie słoneczne chronią wnętrze i przedmioty w nich zawarte przed przegrzaniem i blaknięciem.

Estetyka i funkcjonalność w jednym

Żaluzje MB-SUNPROF są doskonałym suplementem podnoszącym estetykę budynku, nadają mu progresywny i współczesny wygląd. Wykusze żaluzji oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej w dwóch wariantach profili: „C” o szerokości 80 mm i „Z” o szerokości 90 mm. Elementy maskujące ukazują się w szerokiej gamie kształtów i kolorów, które asygnują estetyczny wygląd. Możliwość instalowania czujników pogodowych i napędów elektrycznych uzupełniająco zwiększa funkcjonalność systemu.

Trwałość, montaż i eksploatacja żaluzji fasadowych

Składowymi żaluzji elewacyjnych są eliptyczne ruchome listwy wykonane z taśmy aluminiowej o grubości 0,42 mm. Lamele są lakierowane termicznie, co gwarantuje ich odporność zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne podczas użytkowania. Solidna konstrukcja żaluzji i prowadnic, oraz osłon i wsporników montażowych czyni system stabilnym i wytrzymałym. Ponadto wszystkie materiały wyjściowe używane na etapie produkcyjnym są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Ze względu na specyfikę działania żaluzji elewacyjnych możemy je montować na różne sposoby: do ściany, konstrukcji elewacji czy ramy okiennej, niezależnie od sytuacji architektonicznej budynku. Każdy rodzaj żaluzji elewacyjnych dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można dopasować je do architektury budynku i innych detali.

Obecnie coraz więcej obiektów wyposażonych jest w klimatyzację. Świetnym uzupełnieniem jest montaż żaluzji zewnętrznych fasadowych, kompatybilnych z zaawansowanymi systemami wentylacji. Zewnętrzny montaż żaluzji sprawia, że ​​odbijają one promienie słoneczne, co zmniejsza nagrzewanie się pomieszczeń, a tym samym wydajność klimatyzatorów. Przekłada się to bezpośrednio na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji obiektu.

Pod dociepleniem budynku montuje się podtynkowe żaluzje elewacyjne. Ze względu na specyfikę, na etapie projektu budowlanego lub modernizacyjnego obiektu, wykonawca ma możliwość przygotowania odpowiednio skonstruowanego nadproża oraz powiększenia otworu okiennego do rozmiaru umożliwiającego montaż żaluzji.

Cart 0 items0