Przegrodowe ścianki działowe MB-80 Office

System ścian działowych

Ochrona akustyczna

Systemy ścian wewnętrznych

Z izolacją termiczną

OPIS KONSTRUKCJI PRZEGRODOWYCH ŚCIANEK DZIAŁOWYCH

System dwuszybowych wewnętrznych ścianek działowych – MB-80 OFFICE służy do przygotowania przegród stałych oraz wyposażonych w drzwi, w pomieszczeniach biurowych oraz innych pomieszczeniach użyteczności publicznej i komercyjnej. Umożliwia uniwersalną aranżację przestrzeni z zabudową do niepełnej i pełnej wysokości, zadaszeń z załamaniem o dowolnym kącie i wielu innych zastosowaniach wykorzystujących różnego rodzaju wypełnienia przezierne i nieprzezierne umożliwiające montaż wewnętrznych żaluzji oraz montaż osprzętu elektroinstalacyjnego. Ścianki w tym systemie szczególnie preferowane są w obiektach, gdzie wymagana jest wysoka izolacyjność akustyczna. Najważniejszą cechą tego systemu jest prostota wykonania w całej rozciągłości robót bezpośrednio na budowie.

 

MB-80-office
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE SYSTEMU MB-80 OFFICE

Głębokość konstrukcyjna profili kształtowych wynosi:
– 80 mm – tak zwany. „układ płytki”,
– 92 mm – tak zwany. „układ głęboki”.

W zależności od grubości zaimplementowanego wypełnienia z wykorzystaniem dwupoziomowych gniazd dla zaczepów listew dociskowych zabudowę „płytką” i „głęboką” można wcielać w życie na bazie tych samych kształtowników głównych. Wykorzystując kształtowniki redukcyjne, można w jednej ściance działowej wykorzystać obie głębokości.

Widoczna wizualnie szerokość podstawowego profila pionowego i poziomego wynosi 36 mm. Maksymalna wysokość zabudowy sięga aż 4,5 m. Całkowita długość ścianki jest nieograniczona i możliwa do realizacji w każdym pomieszczeniu.

Podstawowe rodzaje wypełnień do zastosowania:

– zestaw dwóch szyb pojedynczych o grubościach 4 ÷ 14,5 mm,
– płyty meblowe o standardowej grubości 18 mm lub inne cieńsze z izolacją akustyczną grubości do 50 mm,
– płyty gipsowo-kartonowe z izolacją akustyczną grubości do 50 mm.

System daje możliwość stosowania wypełnienia mieszanego. Można w górnej części zastosować  wypełnienie przezierne, w dolnej nieprzezierne z płyt meblowych lub płyt gipsowych. Zmiana grubości wypełnienia wymaga zastosowania zamiennej wewnętrznej uszczelki. Uszczelka zewnętrzna, a co za tym idzie wygląd wizualny pozostaje niezmienny. Uszczelka zewnętrzna jest niewidoczna od zewnątrz i zdobi całą witrynę. Słup i poprzeczka oraz profile z nimi współpracujące, wykonane są z tych samych kształtowników profilowych. Oznacza to, że nawet listwy dociskowe w pionie i poziomie mają tą samą wysokość, co daje dużą swobodę w konstruowaniu połączeń poszczególnych segmentów.

Przejrzysta i prosta prefabrykacja oraz montaż pozwalają na przeprowadzenie kompletu robót bezpośrednio na budowie. Większość profili kształtowych ciętych jest pod kątem 90° bez operacji frezowania, a obróbki można wykonać z użyciem ręcznej przenośnej piły i szablonów wiertarskich. Wszystkie elementy oprzyrządowania do systemu MB-80 OFFICE znajdują się zestawie pomocniczym przynależnym do rozwiązania. Połączenia węzłów konstrukcji nośnej wykonywane są z zastosowaniem elementów do kołkowania lub skręcania profili z wykorzystaniem specjalnych łączników. Istnieje grupa łączników umożliwiająca korekcyjną regulację położenia poprzeczki lub słupa.

Systemowe kształtowniki narożne umożliwiają wykonanie załamania ściany pod kątem 135º lub 90º. Dodatkowe maskujące nakładki aluminiowe pozwalają na użycie standardowych rur aluminiowych o średnicach Ø58 ÷ Ø100 mm jako kształtownika narożnego. Takie rozwiązanie umożliwia realizację dowolnego kąta załamania ściany w zakresie 77º ÷ 180º. Rozwiązanie daje możliwość osadzenia drzwi systemu MB-45S, które będą licowały z płaszczyzną ściany oraz niewystającymi poza lico zawiasami. Istnieje również możliwość osadzenia drzwi systemu MB-45 OFFICE oraz MB-EXPO z centralnym położeniem skrzydła.

Ściany działowe mogą być systemami in-situ, specjalnie zaprojektowanymi lub modułowymi. Ścianka działowa to cienka ściana zaprojektowana w celu podziału zamkniętej przestrzeni. Zwykle konstruowana jest jako ściana nienośna, która ułatwia podział przestrzenny i zapewnia prywatność, lepszą akustykę i separację przeciwpożarową. Przegrodowe ściany działowe zapewniają przede wszystkim elastyczność w układzie budynku.

Cart 0 items0