System okienno-drzwiowy bez izolacji termicznej MB-45

System okienno drzwiowy bez izolacji termicznej

Max wymiary skrzydła drzwi (H×L) H do 2400 mm; L do 1250 mm
Max ciężar skrzydła (drzwi / okna) 120-130 kg
Okna oddymiające

OPIS OKIENNO-DRZWIOWEJ KONSTRUKCJI ZABUDOWY WEWNĘTRZNEJ

Definiowany system okienno-drzwiowy nie mający przegrody termicznej o nazwie MB-45 jest nowoczesnym rozwiązaniem firmy ALUPROF S.A.,, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom szerokiego grona naszych klientów: architektów, inwestorów i firm współpracujących. System MB-45 zbudowany na bazie aluminium i szkła, służy do wykonywania mało wymagającej zabudowy architektonicznej, która nie wymaga izolacji termicznej. Jest odpowiedni do tworzenia  elementów architektury wewnętrznej i zewnętrznej, w tym różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, drzwi przesuwanych i wahadłowych, wiatrołapów, witryn różnego rodzaju, boksów kasowych, gablot o różnych wielkościach, konstrukcji przestrzennych i wielu innych rozwiązań.

MB-45
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

CECHY SYSTEMU ZABUDOWY ARCHITEKTONICZNEJ:

Przymiotem charakterystycznym systemu okienno-drzwiowego bez przegrody termicznej – MB-45 jest bezpośrednie powiązanie z innymi rozwiązaniami okienno-drzwiowymi firmy Aluprof S.A Przyjęcie takich założeń konstrukcyjnych pozwoliło na pobranie i wykorzystanie wiele znormalizowanych elementów występujących w systemach firmy Aluprof, takich jak wspólne listwy przyszybowe, narożniki, listwy uszczelniające, uszczelki przyszybowe i przymykowe, takie same okucia, zamki, zawiasy oraz wiele identycznych procesów technologicznych, takich jak kołkowanie łączników przewiązek i poprzeczek, klejenie narożników, wykrawanie różnych wyżłobień, itd. Zdecydowanie największe korzyści ze zintegrowania konstrukcji odnoszą firmy produkcyjne współpracujące z ALUPROF S.A, między innymi Alufasada. Unifikacja systemu pozwala na zmniejszenie liczby różnych kształtowników, akcesoriów i okuć, obniżenie kosztów produkcji, wykonanie większej ilości i rodzajów wyrobów, obniżenie końcowej ceny sprzedaży okien, drzwi i innych konstrukcji budowanych produkowanych w tym systemie.

Kolejną istotną cechą systemu MB-45 jest zharmonizowanie konstrukcji z możliwością obsadzenia w niej typowych, wg standardów europejskich, okuć, zamków, zawiasów produkowanych przez uznane firmy. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość realizacji różnych oczekiwań naszych klientów bez konieczności zmiany parametrów konstrukcji podstawowej. Na kanwie systemu okienno-drzwiowego bez przegrody termicznej – MB-45, można wykonać wiele znamiennych konstrukcji, takich jak ścianki dymoszczelne MB-45D. Uniwersalność systemu dodatkowo zwiększa możliwość dokonania wyboru pomiędzy kilkoma wariantami rozwiązań różnych szczegółów konstrukcyjnych, takich jak np. uszczelnienie dolnego skrzydła drzwi.  W tym rozwiązaniu głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm dla ościeżnicy i 54 mm dla skrzydła, a dla drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Tak przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają wizualny efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu okna i efekt skrzydeł drzwi zlicowanych z ościeżnicą po zamknięciu drzwi.

Zamknięte konstrukcje profili posiadają specjalnie ukształtowane rowki o takich wymiarach, aby można było w nich zastosować okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardem EURO. W rozwiązaniu systemowym MB-45 montowane są okucia renomowanych i szczególnie polecanych firm, takich jak: ROTO, FAPIM, SIGENIA, SOBINCO, WALA, GEZE z którymi współpracuje Alufasada. Okucia te zostały sprawdzone w trakcie wieloletniej współpracy i eksploatacji, są stale unowocześniane i udoskonalane. Mocnym punktem systemu MB-45 jest możliwość gięcia profili konstrukcyjnych, co umożliwia wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji szablastych.

Łączenia profili możliwe jest przy minimalnej obróbce z wykorzystaniem przydzielonych do systemu aluminiowych łączników oraz akcesoriów dodatkowych. Połączenia narożnikowe w kącie prostym wykonuje się poprzez cięcie profili pod kątem 45°. Końcówki profili ościeżnic lub skrzydeł łączy się poprzez zagniatanie lub kołkowanie i klejenie za pomocą kleju 2-składnikowego CORALGLUE® do aluminiowych narożników wsuniętych w wewnętrzne komory kształtowników. Zastosowanie odpowiedniego kleju gwarantuje dużą sztywność i szczelność połączenia, a narożniki pozwalają zachować prostopadłość i liniowość. Połączenia poprzeczne typu „T”, wykonywane są za pomocą kołkowania przewiązek z wsuniętymi łącznikami metodą klejenia z wykorzystaniem tego samego kleju. Mocowanie progów drzwiowych wykonuje się tak, aby możliwy był ich demontaż bez konieczności odkręcania innych elementów konstrukcji drzwi. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych połączeń znajdziemy są na stronach węzłów obróbczych w katalogu branżowym. Szyby lub inne nietypowe wypełnienia montowane są za pomocą listew i uszczelek przyszybowych. System bez przegrody termicznej pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 2 mm do 34 mm w skrzydłach okien oraz od 2 mm do 25 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi ruchomych.

Cart 0 items0