Wewnętrzne ścianki działowe MB-45 Office

System stałych i otwieranych ścian działowych

Bez izolacji termicznej
Ochrona akustyczna
Systemy okienno-drzwiowe
Systemy ścian wewnętrznych

OPIS KONSTRUKCJI ŚCIANKI DZIAŁOWO-ROZWIERNEJ

System stałych ścianek działowych wyposażony w drzwi  rozwierne – MB-45 OFFICE służy do przygotowania wewnętrznych przegród, których cechą wyróżniającą jest to, że elementem nośnym konstrukcji może być wypełnienie w postaci szyby hartowanej lub profilu aluminiowego. Takie rozwiązanie daje możliwość zabudowy wysokich pomieszczeń. Najczęściej tego typu konstrukcje spotykane są w centrach handlowych i biurowcach. Oprócz zabudowy stałej, to rozwiązanie daje również możliwość wykonania efektownych, całoszklanych drzwi rozwieranych i wahadłowych, oraz standardowych drzwi wykonanych z elementów w systemie MB-45. Kluczową zaletą tego systemu jest jego modułowość, co daje możliwość zmiany podziału przestrzeni bez ograniczeń czasowych, nadając jej nowe nieograniczone funkcje.

MB-45-OFFICE
polecają alufasadę

Rysunek techniczno-medialny

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE SYSTEMU MB-45 OFFICE

Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 45 mm, czyli jest taka sama jak głębokość wszystkich kształtowników ościeżnic i słupków systemu MB-45. Systemy MB-45 OFFICE i MB-45 są w pełni zharmonizowane, dzięki czemu nieomal dowolnie można łączyć profile obu systemów. System MB-45 OFFICE bazuje na kilku kształtownikach bazowych, które po przyśrubowaniu odpowiednich profili adaptacyjnych mogą pełnić rolę ościeżnicy witryny, ościeżnicy drzwi wielkogabarytowych lub profilowych, a nawet poprzeczki lub słupka. System MB-45 OFFICE z dobrym skutkiem może być stosowany w połączeniu ze znanym systemem MB-EXPO. Ta fuzja daje również możliwość stosowania układu symetrycznego i niesymetrycznego z możliwością umiejscowienia szyby względem osi przekroju. Możliwość stosowania różnego typu wypełnień, oraz szyb pojedynczych jak i zespolonych o grubościach 2 – 25mm, które wbudowywane są za pomocą listew i uszczelek przyszybowych. Do tego systemu szczególnie polecane są wielkogabarytowe szyby hartowane o grubościach 8, 10 i 12 mm, a dla skrzydeł drzwiowych o grubości 8 i 10 mm.

Wyrazista prefabrykacja oraz prosty montaż pozwalają na zredukowanie czasu wykonania konstrukcji oraz przeprowadzenie obróbki bezpośrednio na placu budowy. Większość profili docinamy pod kątem 90° bez konieczności frezowania. Połączenie profili możliwe jest do wykonania z zastosowaniem kołków lub metodą skręcania z wykorzystaniem specjalnych łączników. Większość obróbek wykończeniowych można wykonać z użyciem przenośnej piły, szablonów wiertarskich i prasek. Wszystkie elementy oprzyrządowania do systemu MB-45 OFFICE możliwe są do osiągnięcia w dziale oprzyrządowania systemu. Z tym systemem możliwa jest szybka zmiana aranżacji wnętrza polegająca na demontażu połączeń i ponownym ich montażu zmieniając np. kąt zabudowy lub jego funkcje.  Maksymalna wysokość zabudowy wynosi do 4 m. Na etapie stosowania szyb hartowanych o bardzo dużych gabarytach, tafla szklana powinna być skręcona profilami tworzącymi poprzeczki górne z wykorzystaniem systemu MB-EXPO. W systemie znalazły zastosowanie okucia – zawiasy, zamki, samozamykacze, itp. firm: Aluprof, GEZE i WSS. W celu poprawy izolacyjności akustycznej można zastosować bezbarwne listwy wypełniające szczeliny międzyszybowe.

Uszczelki przyszybowe można montować w sposób ciągły, bez przycinania w narożach, łącząc końce gumek w połowie długości górnych poprzeczek. Uszczelki przymykowe drzwi taflowych przycina się pod kątem 45° i klei w narożach profili.

Przestrzeganie zaleceń montażowych zamieszczonych w katalogu branżowym gwarantuje, iż wykonany produkt będzie spełniać oczekiwania użytkowników i sprawdzi się w czasie wieloletniej eksploatacji. W przypadku konieczności zadania jakichkolwiek pytań lub wyjaśnienia wątpliwości, specjaliści firmy Alufasada służą wszelką pomocą i radą.

Każda konstrukcja zbudowana z elementów systemu MB-45 OFFICE posiada dopuszczenie do stosowania zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju. Dokument odniesienia jak Aprobata Techniczna, którą producent wykorzystuje na etapie deklarowania zgodności przy wprowadzaniu wyrobu do sprzedaży ściśle określa zakres określonych norm stosowanych w Polsce i obejmuje konstrukcje jak i rozwiązania szczegółowe. Tylko rozwiązania przedstawione w tej dokumentacji mogą być zastosowane na etapie produkcji i montażu wyrobu. W Polsce kluczowym dokumentem jest Aprobata Techniczna ITB.

Cart 0 items0